تبلیغات
فرهنگ جهاد و شهادت - آیا یک ایرانی خالص هستی؟
" ـ اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً "

یک جوک گفت. از همان سفارشی ها که روزی سه بار برایش می گفت. منوچهر مثلا اخم هاش را کرد توی هم و جلوی خنده اش را گرفت. فرشته گفت: این جور وقت ها چه قدر قیافه ات کریه می شود. و منوچهر پفی خندید. خانم من،  چرا گیر می دهی به مردم؟ خوب نیست این حرف ها. بارها شنیده بود. برای این که نشان دهد درس های اخلاقش را خوب یاد گرفته، گفت: یک آدم خوب ... ،‌اما نتوانست ادامه بدهد. به نظرش بی مزه می شد. گفت: تو که مال هیچ جا نیستی. حتی نمی توانی ادعا کنی یک مدق خالص هستی . از خون همه ی ولایت ها به ت زده ند. و منوچهر گفت : عوضش یک ایرانی خالصم .

(برگرفته از کتاب مدق به روایت همسر شهید)

شهید منوچهر مدق جانبازی که عاشقانه زیست و در تمام لحظات سخت زندگی اش عاشفانه شهادت را آرزو می کرد ، در 2 آذر سال 1379 به درجه والای شهادت نایل گردید.

شهدا حتی در حرف زدن و حرف شنیدن ها هم نمونه بودند. از این که یک ایرانی بودند به خود می بالیدند . از این که جانباز می شدند افتخار می کردند و آرزوی شهادت داشتند.

ما هم ایرانی هستیم . آیا تا به حال از شنیدن جوک هایی که درباره اقوام مختلف به گوشمان می رسد آزرده شده ایم؟ آیا به شخصی که جوک را بیان می کند می گوییم این کار اشتباهی است؟ نمی دانم اما من بعد از خواندن این کتاب ارزشمند سعی می کنم از شنیدن جوک هایی که اقوام مختلف را به سخره می گیرند پرهیز کنم .

طبقه بندی: تفحص سیره شهدا (خاطرات شهدا)،  تخریب چی(تلنگرها)، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 23 فروردین 1392 | توسط : خادم الشهداء | نظرات()