تبلیغات
فرهنگ جهاد و شهادت - شهید محمد علی رجایی؛ رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران
" ـ اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً "

ما همسایه ی شهید رجایی بودیم و او نخست وزیر شده بود. اتفاقا همان روزها ما کمی کار تعمیرات ساختمانی داشتیم. صبح روزی که مواد زاید بنایی را با شوهرم به کوچه می بردیم او از نانوایی محل نان خریده بود و به منزل می رفت. ما را دید و طبق معمول سلام کرد و گفت: کمک نمی خواهید شوهرم تشکر کرد و اظهار داشت: کار مهمی نیست؛ اما او خیلی سریع نان را به منزل رساند و پیش ما برگشت و جدی آستین را بالا زد و با خلوص خاصش به کمک ما شتافت. هر چه اصرار کردیم و خواستیم او را از این کار پر زحمت باز داریم نپذیرفت و به کمکش ادامه داد و در همان حال تلاش گفت: همسایه بودن یعنی همین.

حالا توجه کنیم ....

این روزا همه در حال خونه تکانی هستند و مشغول خرید وسایل برای سال جدید. هر خونه ای پتویی، فرشی از بالکن آویزان کرده است. شیشه ها از دور تمیز دیده می شوند. ماشین های حمل فرش های شسته شده این روزها بیشتر به چشم می خورند. اکثر خیابان ها شلوغ است. اما شده تو این خونه تکونی ها حواسمون به همسایه ی کناری و طبقه پایینی هم باشه. اگر کمکی از دستمون بر میاد براشون انجام بدیم . اصلا توجه می کنیم چقدر سر و صدا می کنیم . به فکر همسایه هایی که سن و سال بالاتری دارند و شاید مریض حال باشند هستیم. نمی دونم .... فقط می خواهم بگم اگر تو کمک به همسایه یه نگاهی به زندگی شهدا داشته باشیم می تونیم ساده و بی منت بهشون کمک کنیم و این الگویی برای کودکانمون باشد. راستی تو این خونه تکونی های منزل خونه تکونی دل ها فراموش نشه .

طبقه بندی: تفحص سیره شهدا (خاطرات شهدا)، 
برچسب ها: شهید رجایی، همسایه بودن یعنی همین، نخست وزیر، خانه تکانی دل، خانه تکانی منزل، خلوص،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1391 | توسط : خادم الشهداء | نظرات()